• naše weby..
udržitelného
rozvoje
Vyber téma:-- vše --
Správa věcí veřejných a územní rozvoj Životní prostředí Udržitelná spotřeba a výroba Doprava a mobilita Zdraví Místní ekonomika Vzdělávání a výchova Kultura, volný čas Sociální prostředí Globální odpovědnost Venkov, krajina, zemědělství

galerie udržitelného rozvoje

Jihomoravský kraj: Inovační centrum učí podnikat středoškoláky

Rozdíly mezi tím být zaměstnaný nebo podnikat. Sestavit si vlastní byznys plán. Stát se na několik hodin podnikatelem. Prezentovat svůj produkt nebo službu fiktivním investorům. Tak vypadají workshopy, kterými odborníci z JIC (Jihomoravského inovačního centra) chtějí inspirovat hlavně studenty středních i vyšších odborných škol k podnikání. Kurzy se konaly letos poprvé. Za poslední dva měsíce jimi prošlo 160 mladých lidí a 50 učitelů.

Eat Well, aplikace, která po naskenování potraviny prozradí její složení, původ nebo alergeny. Druhá technologie, Hitchhikers, má být pro stopaře. Podle ní budou přesně vědět, jaká auta se objeví na jejich plánované trase a nabízí spolujízdu. Třeba takové projekty navrhli studenti z Gymnázia Brno, třída kapitána Jaroše, během workshopu v prostorách JIC. ”Velkým přínosem pro studenty je, že mají celé dopoledne na to, poslechnout si a vyzkoušet nejmodernější techniky zpracování podnikatelského záměru. Navíc jsme mimo školu a můžou vidět i jiné zajímavé prostředí jako je podnikatelský cowork, což je něco jiného než třeba zaměstnání jejich rodičů,” říká učitelka ekonomie z Gymnázia Brno, třída kapitána Jaroše, Pavlína Olšáková.

Podle závěrů zahraničního institutu Gallup, chodí do práce rádo jen 13 % lidí. V Česku je toto číslo dokonce o pět procent nižší. “Chceme, aby se mladí lidé zamýšleli velmi brzy nad tím, co chtějí v budoucnu dělat. Aby odhalovali své silné stránky a nebáli se je případně využít pro realizaci vlastního podnikatelského nápadu, ať už hned po škole, anebo někdy v budoucnu. Vydělávali by na něm a zároveň by je jejich práce bavila,” říká manažer týmu pro rozvoj podnikavosti z JIC Vojtěch Krmíček.
Kontakt na Zdravé město
i
Příklady dobré praxe nemají charakter zpravodajství o aktuálním dění. Jedná se o aktivity, které mohou být staršího data, ale přesto jsou inspirativní. Jejich zveřejnění v Galerii udržitelného rozvoje, na stránce Dobrá praxe nebo v Inspiromatu NSZM nemá souvislost s datem jejich realizace. Texty článků jsou ponechány v původním čase a situaci.
Použité fotografie a obrázky jsou poskytnuty jednotlivými municipalitami, případně se jedná o ilustrační foto z oficiálně přístupných zdrojů.

Nejčtenější dobrá praxe z tématu

Chrudim: Zdravá škola - Střední škola zdravotnická a sociální

Zdravá škola - Střední škola zdravotnická a sociální

Chrudim